Később lakoltatnak ki a háborúra hivatkozva 200 családot a Nemzeti Közszolgálati Egyetem miatt
Cserelakást az önkormányzatnak kell biztosítania.
Cserelakást az önkormányzatnak kell biztosítania.
2025. januárjának végéig kell elhagyniuk az otthonaikat.
A tervezettnél később, de továbbra is sor kerül a kilakoltatásokra.
A kerület polgármestere a kormány döntését korábban embertelennek és szegényellenesnek minősítette, míg az érintett egyetem "tátongó tájsebként" definiálta a 210 családnak otthont adó ingatlanokat.
Tűzvédelmi labor és pszichikai gyakorló is lesz az intézetben, amihez egy több mint hétezer négyzetméteres kert fog épülni.
Az egyetem szerint az érintett lakóház bántó tájsebként van jelen Budapest szívében.
Embertelen, kegyetlen, vállalhatatlan, és szegényellenes a kormány döntése a kerület polgármestere szerint.
Március közepén jelentette be az államtudományi képzéseiről ismert Nemzeti Közszolgálati Egyetem, hogy 2025 szeptemberétől pedagógus- és bölcsészképzésekkel bővítik az egyetem képzési kínálatát. A részletekről Veszelszki Ágnes tanszékvezetőt, az induló kar rektori megbízottját kérdeztük.
Bruttó 636 ezer forintos átlagjövedelemre számíthatnak azok, akik a legjobban fizető államtudományi területen végeznek.
Tovább terjeszkedik a nyolcadik kerületet egyre jobban birtokba vevő Nemzeti Közszolgálati Egyetem. A 10 ezer négyzetméteres terület lebontása 312,2 millió forintba került, ami szinte semmi a teljes beruházás 45 milliárdos költségéhez képest.
A szeptemberben induló mesterképzésén a közszolgálati és közigazgatási szervek igényeihez igazodva tanítják majd a kommunikáció- és médiatudományt.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.